6QGlGGfd
شهریور, 1401 مقالات

ایمپلنت

ایمپلنت دندان انتخاب خوبی برای جایگزینی دندان های از دست رفته و بازگرداندن لبخند زیبا به صورت شما است. در دندانپزشکی آلا، پزشکان و متخصصان ما در مراقبت های ترمیمی دندان، از جمله ایمپلنت دندان، متخصص هستند و می توانند یک برنامه درمانی موثر را فقط مخصوص شما طراحی کنند. اگر به دنبال یک راه حل جایگزینی دندان های از دست رفته مادام العمر، بدون درد و عوارض هستید، کاشت ایمپلنت دندان بهترین گزینه پیش روی شماست. جراحان دندانپزشکی آلا ایمپلنت های دندانی مقرون به صرفه متناسب با بودجه شما و اقساطی را نصب میکنند . همین امروز برای مشاوره رایگان کاشت دندان یک وقت ویزیت بگیرید تا ببینید آیا ایمپلنت دندان برای شما مناسب است یا خیر.

ایمپلنت دندان (Dental Implant) چیست؟

ایمپلنت
ظ جراحی ایمپلنت

قطعا اولین سوالی که درباره این روش کاشت دندان به ذهنتان میرسد، این است که ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت دندان (Dental implants) به عنوان یکی از روش های کاشت دندان، پروتزی سخت و معمولاً از جنس تیتانیوم است که در صورت وجود استخوان کافی، ضمن یک عمل جراحی، درون یا روی استخوان آرواره کاشته می شود تا تکیه گاهی استوار و محکم برای تاج دندان باشد. ایمپلنت، یک جانشین همیشگی و ثابت برای دندان های از دست رفته است که با کارکرد مشابه با دندان های طبیعی انسان؛ نحوه گفتار، جویدن و فرم فک را بهبود و زیبایی لبخند و اعتماد به نفس شما را بازیابی می کند.

شاید در گذشته تنها استفاده از دندان های مصنوعی تنها راه حل جایگزینی دندان ها بود اما امروزه با استفاده از ایمپلنت دندان که روشی تاثیرگذار و مادام العمر است، به راحتی پروتزها یا روکش ها روی فک و لثه فیکس می شوند. به خاطر داشته باشید که امروزه کشیدن دندان، مانند قطع عضو است! فراموش نکنید که از دست دادن دندان فقط زیبایی دهان شما را هدف قرار نمیدهد بلکه به سلامتی شما نیز آسیب خواهد زد، زیرا افرادی که به دلیل کهولت سن، ضربه یا عوامل دیگر دندان های خود را از دست داده اند، اکثرا در خوردن و حتی حرف زدن به مشکل می خورند، به همین منظور کاشت ایمپلنت دندان روشی مطمئن برای بازگشت زیبایی و سلامت به دهان و دندان ها است.
دندان های طبیعی از دو قسمت تشکیل شده اند: تاج سفید براقی که هنگام لبخند زدن می بینید و ریشه های پنهان زیر لثه که آن را در جای خود نگه می دارد. سایر گزینه‌های جایگزینی دندان مانند پروتز و بریج‌های دندانی فقط تاج دندان‌های از دست رفته را جایگزین می‌کنند که تنها برخی از مشکلات مرتبط با از دست دادن دندان را برطرف می‌کند. از سوی دیگر، ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی کل ساختار دندان از دست رفته از بالا به پایین برای بهترین و واقعی ترین نتایج طراحی شده اند.

hگر شما هم قصد کاشت دندان با روش ایمپلنت را داشته باشید، احتمالا چند سوال مهم ذهنتان را به خود مشغول کرده است، از جمله مزایای ایمپلنت دندان چیست؟ در چه مواردی میتوان از این روش کاشت دندان استفاده کرد؟ بهترین مارک های ایمپلنت کدامند، قیمت ایمپلنت چقدر است و غیره. در این مقاله از سایت دندانپزکی آلا قصد داریم به این سوالات و سوالات دیگر شما در رابطه با ایمپلنت های دندانی پاسخ دهیم.

برچسب ها